Nikon reikt prijs uit voor beste persfoto’sPersfotografen Olivier Papegnies en Katrijn Van Giel rijfden op 2 mei in de Bozar de Nikon Press Photo Awards 2010 binnen. De gelauwerde fotoreeksen brachten beklijvende beelden uit Haïti en Pakistan.
De Nikon Press Photo Awards, de enige officiële prijs voor Belgische persfotografen, wil de meest originele persfoto’s van Belgische fotografen in de kijker zetten. Elk jaar reikt Nikon twee prijzen uit. De Young Promising Photographer Award, voor de beste persfotograaf jonger dan 30, viel in de schoot van Katrijn Van Giel. De Brusselaar Olivier Papegnies won de algemene prijs.
Die laatste wist de professionele jury te overtuigen met een fotoreeks over de aardbeving in Haïti. “Olivier is erin geslaagd om met verschillende foto’s, telkens met een andere invalshoek en op een andere locatie in Haïti, een fotografische eenheid te creëren, die de harde realiteit en contrast tussen leven en dood perfect weergeeft. Deze verschillende foto’s brengen sterke emoties met zich mee die duidelijk maken hoe zwaar de impact van de aardbeving in Haïti is geweest, en nog steeds is”, zo motiveerde de jury haar keuze. Ook de Antwerpse Katrijn Van Giel bracht een fotografisch verhaal over de recente natuurrampen in Haïti én Pakistan. De jonge persfotografe maakte indruk door het samenspel van kleuren. Een bepaalde foto, van een jongetje moedeloos starend over de overstroomde oevers van de Swat-rivier, vormde volgens de jury een icoon voor wat er in Pakistan is gebeurd.
Meer nieuwigheden:
NIKON
camcorders
fotocamera's analoog
geheugenkaarten
fotoprinters
digitale fotocamera's
meer ...
nieuws
elektrozine.be
varia
elektrozine.be
|
laatste nieuws in foto
NIEUWSBRIEF
Nieuwigheden in fotomeer nieuwigheden in foto
|
|||||||||||||||||||


































































